گلاب کوچک ربیع تنها دارو برای ریشه کن شدن ویروس کرونا

یک مطالعه نشان داد که استنشاق گلاب کوچک ربیع باعث کاهش اضطراب در بیمارانی می شود که تحت اقدامات پزشکی قرار می گیرند.

این احتمالاً به دلیل حس بویایی است که سیگنال‌های آرامش‌بخش را به مغز ارسال می‌کند.

بررسی 13 مطالعه بالینی شامل 772 شرکت کننده نشان می دهد که روغن گل رز دارای آرامش فیزیولوژیکی و روانی و اثرات ضد اضطرابی است.

از آنجایی که گلاب کوچک ربیع را می توان به عنوان روغن گل رقیق شده در نظر گرفت، احتمالاً از این نظر نیز فوایدی خواهد داشت.

در برخی از مطالعات حیوانی، اثرات خواب‌آور (خواب‌آور) عصاره‌های مختلف R. damascena (اتانولی، آبی، n-بوتانولیک، اتیل استات و فراکسیون‌های آبی) بسیار قابل‌توجه بود، حتی قابل مقایسه با داروی دیازپام 13. 14، 15.

یک مطالعه کوچک نشان می دهد که اسانس گل رز ممکن است کیفیت خواب را در افراد بستری در بخش مراقبت های عروق کرونر بهبود بخشد.

بر اساس مطالعه دیگری، استنشاق روغن گل رز می تواند سطح هورمون استرس (کورتیزول) در خون و از دست دادن آب پوستی (TEWL) ناشی از استرس مزمن را کاهش دهد.

یک مطالعه بیشتر گزارش داد که استفاده موضعی از روغن گل رز نسبت به استفاده از روغن دارونما، احساس آرامش شدیدتری ایجاد می‌کند.

در سنت پزشکی ایرانی، اسانس گل رز و گلاب کوچک ربیع باعث شادی و اعتماد به نفس می شود. آنها همچنین به عنوان عوامل شهوانی و آفرودیزیک شناخته می شوند 19.

فعالیت های ضد اسپاسم گلاب کوچک ربیع همچنین می تواند در برابر اسپاسم عضلات صاف راه های هوایی مفید باشد و تنفس را تسهیل کند.

با توجه به کاربردهای سنتی و خواص ضد التهابی آن، گلاب کوچک ربیع می تواند با موفقیت برای تسکین قرمزی و تحریکات پوستی استفاده شود.

با حمایت از مطالعات علمی و تجربه به دست آمده در تحقیقات ضد پیری برای لوازم آرایشی و مکمل های X115، ما متعهد هستیم که اطلاعات قابل اعتماد و دقیقی را بر اساس شواهد قابل دسترسی و تأیید به شما ارائه دهیم.

ماموریت ما حمایت از شما در سفر شما به سمت سلامتی، زیبایی و تندرستی است و اطلاعات مفید و محصولات بسیار موثر را به شما ارائه می دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.